Obchodování futures

Celosvětově je možností investic do futures obrovské množství. Obchodník si může vybrat, na pohyb jakého aktiva bude spekulovat, protože se futures kontrakty dají uzavírat na většinu aktiv od akciových indexů, přes indexy měnových kurzů, až po indexy komoditní. Hlavní vlastnost příslušného podkladového aktiva, kterou musí každý investor důkladně pozorovat je objem obchodů, protože u aktiv, která se na trhu obchodují v malém množství, a tudíž jsou málo likvidní, může být problém uzavřít obchod, protože zde nemusíte nalézt protistranu. Naštěstí jsou však futures oblíbené a na většině trhů s nimi se obchoduje prakticky neustále a ve velkých objemech.

Obchodování futures dle sektorů

Je těžké vybrat ty nejoblíbenější futures, nicméně v každém sektoru existují indexy, u kterých je objem obchodu stále obrovský. Je třeba dodat, že u většiny komodit existuje více indexů, ale pro náš příklad vybereme vždy jeden, který patří mezi ty nejdůležitější u dané komodity.

Jednotlivé index jsou rozdělené dle komoditních sektorů, které můžete nalézt v následujících příspěvcích:

V případě, že vás zajímají detailní informace o komoditách, tak doporučuji stránky nejznámějších ETN’s na které se často futures kontrakty uzavírají.

Pokud by vás také zajímalo, kde se tyto futures obchodují, tak kliknětě zde.