Počáteční vklad pro obchodování Futures?

Počáteční vklad pro obchodování Futures

Jaký by měl být, abychom se nepouštěli do předem prohraného boje? Počáteční vklad by se měl odvíjet od pár jednoduchých pravidel.

Musíme si nejdříve uvědomit, že pokud chceme investovat a dělat to pořádně, musíme začínat s účtem, který nám dovolí mít dostatečně dobrý money management. Kapitálová podvybavenost je jedním z hlavních důvodů proč jsou menší investoři na trhu neúspěšní.

Pokud je náš účet příliš malý:

  • Budeme nejspíše více riskovat, aby náš zisk byl pro nás dostatečný
  • Náš money management bude mizerný, jelikož naše případné ztráty budou příliš velké
  • Jakmile se naše pozice dostane do ztráty, bude naše psychika více zatížena, jelikož to bude představovat větší část našeho účtu a budeme tak ovlivněni dělat horší rozhodnutí

 

Jak velký vklad tedy zvolit?

Musíme vyjít z instrumentů, které chceme obchodovat. Budeme počítat s potřebnými maržemi na obchody a plánovanými velikostmi stoplossů na našich pozicích.

Je všeobecně dobré, aby naše maximální ztráta z jednotlivého obchodu nepřesáhla zhruba 3% účtu.

Pokud toto víme stačí nám vědět už jen průměrnou velikost Stop-lossu, kterou nám dává naše strategie.

Pokud chci například obchodovat futures na mini kontrakt zlata (YG), kde můj průměrný stop-loss bude 5 bodů, podívám se, že hodnota bodu na YG je 33.2 USD. Poté vynásobím hodnotu bodu průměrnou velikostí stop-lossu v bodec (33.2 x 5 = 166 USD) a dostanu průměrnou maximální ztrátu z obchodu. Ztráta 166 USD by neměla být větší než 3% našeho účtu. Náš účet by tedy měl být alespoň 5533 USD (166*0,03).

Tímto principem bychom se měli řídit ať již obchodujeme jakýkoli instrument.

Další otázka jsou marže. Pokud jsou naše příliš vysoké, omezuje to náš obchodní prostor a využitelní prostředky a snižuje to maximální ztrátu. Měli bychom si toho být vědomi.

Počáteční vklad

 

Přejeme Vám mnoho úspěchů při Vašem obchodování!